Історичний календар

Дата: 27.02.2017 10:43

01 березня

1961 р. знятий з обліку хутір Хичів. Відомий від 1946 р. як населений пункт Краснорічанської сільської ради.

05 березня

Виповнюється 70 років з початку діяльності Житомирської геологічної експедиції. Наказом №188-к від 05.03.1947 р. Всесоюзного тресту «Союзспецрозвідка» утворена Волинська геологорозвідувальна партія, яка базувалась у с. Альбінівка (тепер с. Тетерівка Житомирського району). У 1951 р., після реформування, створюється Західноукраїнська комплексна геологорозвідувальна експедиція, яка почала базуватись у пристанційному селищі Турчинка Володарсько-Волинського району. У вересні 1957 р. підприємство переходить у підпорядкування Міністерства геології і охорони надр СРСР з назвою Житомирська комплексна геологічна експедиція, до складу якої увійшли геологорозвідувальні партії у селах Перга (Олевський район) та Рижани (Володарсько-Волинський район).

07 березня

1923 р. розформована Фасівська волость – адміністративно-територіальна одиниця Житомирського повіту Волинської губернії з центром у с. Фасова. Станом на 1885 р.: площа 422,3 км²; 14 поселень, 14 сільських громад;  чисельність населення 9716 осіб (4875 чоловічої статі та 4841 – жіночої статі); 617 дворових господарств; щільність населення 23 осіб/км². Головні населені пункти: Фасова, Браженка, Буки, Кам'яний Брід, Сали, Топорище, Турчинка. Натомість утворений Фасівський район.

07 березня

1923 р. утворений Фасівський район – адміністративно-територіальна одиниця Коростенської округи. Розформований 23.09.1925 р., сільські ради підпорядковані Ушомирському, Володарському, Потіївському районам Житомирської округи.

08 березня

1948 р. – помер Ареф’єв К.А., див. Історичний календар (грудень).

09 березня

1979 р. у с. Кропивня Володарсько-Волинського району народився Литвинчук Олександр Павлович – спортсмен, майстер спорту України з зимового поліатлону (2006). Випускник Кропивнянської середньої школи (1996), Волинського державного університету ім. Лесі Українки (2001). Від 2006 р. – директор ДЮСШ "Титан". Одружений. Проживає у селищі Іршанську.

11 березня

1956 р. у с. Гацьківка Володарсько-Волинського району народився Градовський Юрій Григорович – співак, композитор, керівник гурту «Древляни», "Заслужений артист України" (2004), «Народний артист України» (2011). Випускник (1971) Гацьківської восьмирічної школи, (1975) Коростишівського педагогічного училища, (1984) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював учителем музики у Гацьківській  восьмирічній школі, методистом та директором Володарсько-Волинського районного будинку культури, завідувачем Володарсько-Волинського районного відділу культури, начальником управління культури  Житомирської облдержадміністрації. Проживає у м. Житомир.

14 березня

1977 р. зняте з обліку с. Борова Рудня (інші назви: Рудня Борова, Стара Борова). До 1912 р. було у  складі Фасівської волості. У 1928 р. перенесене на пристанційні землі поблизу хутора Фонтанка. У селі знаходився  фільварок поміщика Миколи Муравйова. До 1936 р. у трьох колишніх будівлях фільварку розміщувалось Турчинське лісництво. У селі народився відомий політичний діяч О.Я. Шумський.

14 березня

1977 р. зняте з обліку с. Новий Бобрик Володарсько-Волинського району, яке було об'єднане із с. Турчинка Володарсько-Волинського району.

16 березня

1922 р. –  у с. Ісаківка Фасівської волості Житомирського повіту народилась Ординська Юлія Петрівна (померла 17.05.2002) – учителька, орденоносець. Випускник Фонтанської семирічної школи, Житомирського державного педагогічного інституту ім. Івана Франка (1940). Від 1944 до 1977 рр. працювала у Фонтанській (згодом перейменована у Новоборівську) середній школі. За трудові здобутки та сумлінну працю нагороджена орденом "Знак Пошани" (1976).

Новоборівський краєзнавчий музей