Другий Європейський конгрес місцевого самоврядування

Делегація переможців та фіналістів Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2015 року, який проводиться Мінрегіоном за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», 5-6 квітня відвідала 2-й Європейський конгрес місцевого самоврядування у м. Краків (Польща). У заході брали участь близько 1500 представників з понад 20 країн Європи.

Україна була представлена на Конгресі чисельною делегацією. У його роботі беруть участь майже 200 українських фахівців, керівників органів місцевого самоврядування та експертів. В даному  конгресі взяв участь і голова Новоборівської громади Рудюк Григорій Лаврентійович. Організатори заходу називають його «Конгресом нових ідей та кращих практик»:

«Європа потребує нових пріоритетів та інструментів для місцевого самоврядування», — зазначив на відкритті  екс прем’єр-міністр Румунії, мер міста Клуж-Напока - Еміл БОК.

Три ключові пріоритети для місцевого самоврядування сьогодні це:

- розвиток «смарт» муніципалітетів (в яких мешканці могли б отримати переваги від впровадження у всі сфери життя та управління інформаційних технологій);

- розвиток партисипативної демократії (яка передбачатиме активне залучення населення до участі в управління громадою у період між виборами);

- підвищення якості життя на місцях.

7-8 квітня делегація  переможців та фіналістів Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2015 року продовжили своє знайомство з керівниками місцевого самоврядування Республіки Польща та експертами у містах Жешув та Люблін.

За матеріалами WEB-сайту Міністерсва регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України