с. Старий Бобрик

СЕЛО СТАРИЙ БОБРИК

Село Старий Бобрик розташоване за 16 км від райцентру на мальовничому березі річки Ірші. За 2 км від залізничної станції Нова Борова.
Село вперше згадується 1571 року в географічному словнику королівства польського. За переказами старожилів село отримало свою назву тому що, на р. Ірші В цьому місці водилося багато бобрів , які робили тут чималі плотини. Пам’ятним місцем села є «Суворівська криничка» яка отримала свою назву за те ,що  цим шляхом проходили війська Суворова і стояли тут на відпочинку. Пізніше цю територію облюбували поляки які створили тут власну громаду і збудували початкову школу. Із встановленням Радянської Влади в селі одним із перших був створений колгосп із 29 господарств. За переписом 1927 року на території села знаходилося 129 дворів та 609 чоловік населення.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронтах проти німецьких загарбників билась велика кількість жителів села . Чимало чоловік полягло в боях , на честь їх у 1959 році було встановлено пам’ятник.  Багато з яких нагороджено орденами й медалями , одним з таких був Й. Б. Маркін. Розвідник 53-го гвардійського кавалерійського полку 15-ї гвардійської кавалерійської дивізії гвардії сержант , командуючи групою бійців , 19 січня 1945 року знищив засідку противника , захопив до полону 17 гітлерівців. 22 січня цього ж року під час відбиття контр атаки противника в районі м. Каліш загинув.
Героя Радянського Союзу Й. Б. Маркіну присвоєно 27 лютого 1945 року посмертно. Нагороджений орденом Леніна, медалями. Похований в м. Каліш , Польща.
В повоєнні роки село розрослося . На сьогоднішній день у селі є клуб , ДНЗ «ВЕСЕЛКА», в приміщенні колишньої школи створено магазин. Село має хорошу перспективу розвитку.